www.wroclaw.pl

Ekspert radzi: Zmień piec – spotkania online

Zapraszamy na spotkania online z wrocławskimi doradcami energetycznymi oraz z innymi ekspertami, którzy przybliżą mieszkańcom procedury wymiany pieca na ekologiczne systemy ogrzewania. „Ekspert radzi: Zmień piec” zaplanowano na poniedziałki i środy o godz. 18.00.

Każde spotkanie potrwa ok. 15 minut. Prowadzący będzie rozmawiał nie tylko z wrocławskimi doradcami energetycznymi, ale także m.in. z kominiarzem, strażnikiem miejskim, radcą prawnym, inżynierem czy lekarzem. Spotkania będą się odbywać w Centrum Integracji Mieszkańców „Nowe Łąki” przy ul. Traugutta.

W najbliższym odcinku Anita Luda, doradca energetyczny podpowiada, jak można uzyskać dopłatę do wymiany pieca:

Ekspert radzi: Zmień piec – Jak uzyskać dopłatę do wymiany pieca? from WROCŁAW TV on Vimeo.

– W kwietniu na Przedmieściu Oławskim miały odbywać się spotkania informacyjne dotyczące akcji „Zmień piec”. Koronawirus pokrzyżował nam nieco plany, dlatego postanowiliśmy rozpocząć cykl spotkań online z doradcami energetycznymi oraz ekspertami – wyjaśnia Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

Zaproszeni goście poruszą różne aspekty wymiany pieca – od szczegółów dotyczących rodzajów ogrzewania ekologicznego, przybliżenia zasad programów dofinansowań, przez kwestie prawne – na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas procesu wymiany pieca, aż po kwestie zdrowotne – z czego składa się smog oraz w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie i życie.

Spotkania będą transmitowane na profilach Zmień Piec oraz Wroclaw [Wroclove] na Facebooku. Na stronie internetowej zmienpiec.pl powstanie biblioteka ze wszystkimi odcinkami. Wkrótce relacji będzie można także posłuchać na antenie Radia Rodzina.

– Taka forma pozwala nam z jednej strony w bezpieczny sposób informować o akcji i dostępnych programach dofinansowań, z których można skorzystać. Z drugiej to kolejny sposób „rozmowy” z mieszkańcami, bo w następnych odcinkach będziemy starali się odpowiadać na pytania zawarte w komentarzach pod filmami – dodaje Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Biblioteka odcinków

Masz pytania?
Zadzwoń!
Infolinia czynna w godzinach 8 - 15:45 od PN-PT 71 799 67 99