www.wroclaw.pl

Materiały wideo

Zapraszamy na materiały wideo dot. akcji "Zmień piec", w tym m.in. relacje ze spotkań online z wrocławskimi doradcami energetycznymi oraz materiały TVP Wrocław.

Ekspert radzi

Każde spotkanie w ramach cyklu Ekspert radzi: Zmień piec trwa ok. 15 minut. Prowadzący rozmawia nie tylko z wrocławskimi doradcami energetycznymi, ale także m.in. z kominiarzem, strażnikiem miejskim, radcą prawnym, inżynierem czy lekarzem.

Zaproszeni goście poruszają różne aspekty wymiany pieca – od szczegółów dotyczących rodzajów ogrzewania ekologicznego, przybliżenia zasad programów dofinansowań, przez kwestie prawne – na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas procesu wymiany pieca, aż po kwestie zdrowotne – z czego składa się smog oraz w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie i życie.

TVP Wrocław

Program TVP Wrocław „ZMIEŃ PIEC” to osiem 5-minutowych odcinków, których celem jest zwiększenie świadomości wrocławian na temat smogu, czynników jego powstawania i szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Nowe odcinki będą emitowane w każdy wtorek na antenie TVP Wrocław i systematycznie dodawane do biblioteki na stronie.

Prowadzący Maciej Biskup, przy wsparciu ekspertów, przedstawi nie tylko najważniejsze zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia powietrza, ale przede wszystkim przybliży miejskie programy dofinansowujące i wspierające wymianę pieców na bardziej ekologiczne. 

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99