www.wroclaw.pl

Materiały wideo

Zapraszamy na materiały wideo dot. akcji "Zmień piec", w tym m.in. relacje ze spotkań online z wrocławskimi doradcami energetycznymi oraz materiały TVP Wrocław.

Najnowsze filmy

Zobacz najnowsze filmy dotyczące akcji "Zmień piec" we Wrocławiu, w tym dzień z życia ekopatrolu Straży Miejskiej Wrocławia, zapowiedzi i relacje z konkursów oraz godzinę z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.

Ekspert radzi

Każde spotkanie w ramach cyklu Ekspert radzi: Zmień piec trwa ok. 15 minut. Prowadzący rozmawia nie tylko z wrocławskimi doradcami energetycznymi, ale także m.in. z kominiarzem, strażnikiem miejskim, radcą prawnym, inżynierem czy lekarzem.

Zaproszeni goście poruszają różne aspekty wymiany pieca – od szczegółów dotyczących rodzajów ogrzewania ekologicznego, przybliżenia zasad programów dofinansowań, przez kwestie prawne – na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas procesu wymiany pieca, aż po kwestie zdrowotne – z czego składa się smog oraz w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie i życie.

TVP Wrocław

Program TVP Wrocław „ZMIEŃ PIEC” to osiem 5-minutowych odcinków, których celem jest zwiększenie świadomości wrocławian na temat smogu, czynników jego powstawania i szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Nowe odcinki będą emitowane w każdy wtorek na antenie TVP Wrocław i systematycznie dodawane do biblioteki na stronie.

Prowadzący Maciej Biskup, przy wsparciu ekspertów, przedstawi nie tylko najważniejsze zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia powietrza, ale przede wszystkim przybliży miejskie programy dofinansowujące i wspierające wymianę pieców na bardziej ekologiczne. 

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99