www.wroclaw.pl

Materiały wideo

Zapraszamy na relacje wideo ze spotkań online z wrocławskimi doradcami energetycznymi oraz materiały TVP Wrocław, które przybliżą mieszkańcom procedury wymiany pieca na ekologiczne systemy ogrzewania.

Ekspert radzi

Każde spotkanie w ramach cyklu Ekspert radzi: Zmień piec trwa ok. 15 minut. Prowadzący rozmawia nie tylko z wrocławskimi doradcami energetycznymi, ale także m.in. z kominiarzem, strażnikiem miejskim, radcą prawnym, inżynierem czy lekarzem.

Zaproszeni goście poruszają różne aspekty wymiany pieca – od szczegółów dotyczących rodzajów ogrzewania ekologicznego, przybliżenia zasad programów dofinansowań, przez kwestie prawne – na co szczególnie należy zwrócić uwagę podczas procesu wymiany pieca, aż po kwestie zdrowotne – z czego składa się smog oraz w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie i życie.

TVP Wrocław

Program TVP Wrocław „ZMIEŃ PIEC” to osiem 5-minutowych odcinków, których celem jest zwiększenie świadomości wrocławian na temat smogu, czynników jego powstawania i szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Nowe odcinki będą emitowane w każdy wtorek na antenie TVP Wrocław i systematycznie dodawane do biblioteki na stronie.

Prowadzący Maciej Biskup, przy wsparciu ekspertów, przedstawi nie tylko najważniejsze zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia powietrza, ale przede wszystkim przybliży miejskie programy dofinansowujące i wspierające wymianę pieców na bardziej ekologiczne. 

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99