www.wroclaw.pl

Jak zmienić piec [POBIERZ INSTRUKCJĘ]

Wymiana pieca jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Odpowiedz na trzy pytania w naszym formularzu i pobierz dedykowaną instrukcję w formacie PDF, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Sprawdź, jak wymienić piec

Pobierz instrukcję i weź dopłatę. Wystarczą trzy kliknięcia!

Wybierz jedną z opcji

1Jesteś właścicielem?

Wybierz jedną z opcji

2Gdzie mieszkasz?

Wybierz jedną z opcji

3Jakie ogrzewanie planujesz?

Wystarczą trzy kliknięcia w specjalnym formularzu - czy żyjemy w mieszkaniu czy w domu jednorodzinnym, jesteśmy właścicielem, współwłaścicielem a może najemcą i wreszcie, jakie ogrzewanie planujemy zamontować (np. gazowe, miejskie czy elektryczne).

30 dedykowanych instrukcji

Następnie spośród 30 dostępnych instrukcji ściągniemy tę, która w przystępny sposób wyjaśni nam m.in.: jak wymienić system grzewczy w naszej konkretnej sytuacji, jakich dokumentów potrzebujemy i gdzie powinniśmy je złożyć, aby otrzymać dofinansowanie od miasta.

Każda instrukcja zawiera także dodatkową stronę, która przypomni o uproszczonych przez miasto procedurach w związku z pandemią koronawirusa.

– Instrukcje powstały z myślą o tych mieszkańcach, którzy chcą zająć się wymianą ogrzewania samodzielnie, zamiast zlecać cały proces zewnętrznej firmie. Mogą być również przydatne do bieżącego monitorowania postępów firmy. Osoby, które nie mają doświadczenia w takich inwestycjach, często nawet nie do końca wiedzą o co zapytać wykonawcę. Z pomocą naszych instrukcji powinno być im dużo łatwiej – podkreśla Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Warto pamiętać, że warunki wynikające z miejskich programów dofinansowań to tylko jeden element inwestycji. Żeby wymienić piec – z dofinansowaniem, czy bez – należy przede wszystkim działać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Jeżeli podejmujemy się takiego zadania po raz pierwszy, możemy nie zdawać sobie sprawy z pewnych obowiązków, które powinniśmy dopełnić, żeby nasza inwestycja była zgodna z ogólnopolskim prawem – dodaje Agnieszka Rak, wrocławski doradca energetyczny.

Zobacz także:

 • Grafika przedstawia wrocławian zainteresowanych wymianą pieca.

  Złóż wniosek

  Zanim zaczniesz wymianę ogrzewania, najpierw złóż wniosek o dofinansowanie. Nie wiesz, jak to zrobić? Zapytaj doradcy: 71 799 67 99.

 • Grafika przedstawia piec oraz nowoczesne ekologiczne ogrzewanie.

  Wymień piec

  Po podpisaniu umowy o dofinansowanie zlikwiduj stary piec na paliwo stałe i zainstaluj nowe, ekologiczne ogrzewanie.

 • Grafika przedstawia portfel z pieniędzmi.

  Weź dopłatę

  Przedstaw faktury za wymianę ogrzewania i podaj numer konta, na który chcesz otrzymać pieniądze.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99