www.wroclaw.pl

Jak zmienić piec [POBIERZ INSTRUKCJĘ]

Wymiana pieca jeszcze nigdy nie była tak łatwa! Odpowiedz na trzy pytania w naszym formularzu i pobierz dedykowaną instrukcję w formacie PDF, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces wymiany ogrzewania na ekologiczne.

Sprawdź, jak wymienić piec

Pobierz instrukcję i weź dopłatę. Wystarczą trzy kliknięcia! * Wszystkie pola wymagane

1 Jesteś właścicielem? *

pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

2 Gdzie mieszkasz? *

pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

3 Jakie ogrzewanie planujesz? *

pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

Wystarczą trzy kliknięcia w specjalnym formularzu - czy żyjemy w mieszkaniu czy w domu jednorodzinnym, jesteśmy właścicielem, współwłaścicielem a może najemcą i wreszcie, jakie ogrzewanie planujemy zamontować (np. gazowe, miejskie czy elektryczne).

30 dedykowanych instrukcji

Następnie spośród 30 dostępnych instrukcji ściągniemy tę, która w przystępny sposób wyjaśni nam m.in.: jak wymienić system grzewczy w naszej konkretnej sytuacji, jakich dokumentów potrzebujemy i gdzie powinniśmy je złożyć, aby otrzymać dofinansowanie od miasta.

Każda instrukcja zawiera także dodatkową stronę, która przypomni o uproszczonych przez miasto procedurach w związku z pandemią koronawirusa.

– Instrukcje powstały z myślą o tych mieszkańcach, którzy chcą zająć się wymianą ogrzewania samodzielnie, zamiast zlecać cały proces zewnętrznej firmie. Mogą być również przydatne do bieżącego monitorowania postępów firmy. Osoby, które nie mają doświadczenia w takich inwestycjach, często nawet nie do końca wiedzą o co zapytać wykonawcę. Z pomocą naszych instrukcji powinno być im dużo łatwiej – podkreśla Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Warto pamiętać, że warunki wynikające z miejskich programów dofinansowań to tylko jeden element inwestycji. Żeby wymienić piec – z dofinansowaniem, czy bez – należy przede wszystkim działać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

– Jeżeli podejmujemy się takiego zadania po raz pierwszy, możemy nie zdawać sobie sprawy z pewnych obowiązków, które powinniśmy dopełnić, żeby nasza inwestycja była zgodna z ogólnopolskim prawem – dodaje Agnieszka Rak, wrocławski doradca energetyczny.

Zobacz także:

 • Złóż wniosek

  Grafika starszej kobiety i starszego mężczyzny patrzących na tablet

  Zanim zaczniesz wymianę ogrzewania, najpierw złóż wniosek o dofinansowanie. Nie wiesz, jak to zrobić? Zapytaj doradcy: 71 799 67 99.

 • Wymień piec

  Grafika pieca oraz nowoczesnego ekologicznego ogrzewania

  Po podpisaniu umowy o dofinansowanie zlikwiduj stary piec na paliwo stałe i zainstaluj nowe, ekologiczne ogrzewanie.

 • Weź dopłatę

  Grafika portfela z monetami

  Przedstaw faktury za wymianę ogrzewania i podaj numer konta, na który chcesz otrzymać pieniądze.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99