www.wroclaw.pl

Mapa zlikwidowanych pieców

Wrocławianie wymienili, z wykorzystaniem miejskich środków, już ponad 9,7 tys. pieców. Zobaczcie, w których częściach Wrocławia zlikwidowano najwięcej „kopciuchów”.

Najwięcej pieców (do końca 2020 r. - przyp. red.) zostało zlikwidowanych w Śródmieściu (4346 sztuk), następnie na Krzykach (2277) i w dawnej dzielnicy Fabryczna (1699). W obrębie Psiego Pola wymieniono 904 kopciuchy, a w Starym Mieście 279.

Rekordowe ulice

Rekordzistą wśród wrocławskich ulic jest ul. Jedności Narodowej, która w ostatnich latach „straciła” aż 191 pieców na paliwa stałe. Równie dobrze z walką o czyste powietrze radzą sobie mieszkańcy ulic: Żeromskiego (183 usunięte piece), Daszyńskiego (142), Traugutta (139) czy Pomorskiej (128).

– Lista „rekordowych” ulic nie dziwi, ponieważ jest zgodna z wynikami badań dotyczącymi zagęszczenia źródeł ciepła na paliwa stałe na terenie Wrocławia. Cieszy fakt, że wymianą pieców tak aktywnie zainteresowali się mieszkańcy kamienic, wpływając pozytywnie na komfort życia swój i swoich sąsiadów oraz znacznie poprawiając bezpieczeństwo budynków, w których żyją – podkreśla Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

W stolicy Dolnego Śląska do wymiany do 2024 roku są jeszcze piece w 18 tys. lokali. Dołącz do tysięcy szczęśliwych posiadaczy nowego, ekologicznego źródła ogrzewania.

Brak podłączeń dla wyszukiwanego adresu.
Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99