www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Jak wymienić okna z miejską dopłatą?

Stare drewniane okna można wymienic z dopłatą od Termo KAWKI | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Wymieniłeś już piec z miejską dotacją? To może czas zabrać się również za stare okna? Program Termo KAWKA to do 5 tys. złotych dopłaty. Jak z niego skorzystać? Odpowiada Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Aby móc ubiegać się o dopłatę, trzeba spełnić dwa warunki – wymienić piec z KAWKĄ lub KAWKĄ Plus oraz posiadać stare drewniane okna.

Z programu Termo KAWKA można otrzymać do 5000 złotych, nie więcej jednak niż tysiąc złotych na jedno okno. Najpierw należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek wraz z załącznikami. Następnie urzędnicy skontaktują się, żeby umówić wizję lokalną. Po niej możemy przystąpić do wymiany okien. Po zakończeniu prac składamy wniosek o rozliczenie dotacji, ponownie przeprowadzana jest wizja lokalna, po której następuje wypłata środków.

Czytaj także: Termo KAWKA

– Proces jest prosty a wniosek ma tylko dwie strony. Istotne jest jednak to, żeby mieszkańcy budynków komunalnych oraz obiektów znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków, skontaktowali się najpierw z doradcami energetycznymi: tel. 71 799 6 799 – wyjaśnia Michał Brożyna.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99