www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Jak wymienić okna z miejską dopłatą?

Stare drewniane okna można wymienic z dopłatą od Termo KAWKI | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Wymieniłeś już piec z miejską dotacją? To może czas zabrać się również za stare okna? Program Termo KAWKA to do 5 tys. złotych dopłaty. Jak z niego skorzystać? Odpowiada Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Aby móc ubiegać się o dopłatę, trzeba spełnić dwa warunki – wymienić piec z KAWKĄ lub KAWKĄ Plus oraz posiadać stare drewniane okna.

Z programu Termo KAWKA można otrzymać do 5000 złotych, nie więcej jednak niż tysiąc złotych na jedno okno. Najpierw należy złożyć poprawnie wypełniony wniosek wraz z załącznikami. Następnie urzędnicy skontaktują się, żeby umówić wizję lokalną. Po niej możemy przystąpić do wymiany okien. Po zakończeniu prac składamy wniosek o rozliczenie dotacji, ponownie przeprowadzana jest wizja lokalna, po której następuje wypłata środków.

Czytaj także: Termo KAWKA

– Proces jest prosty a wniosek ma tylko dwie strony. Istotne jest jednak to, żeby mieszkańcy budynków komunalnych oraz obiektów znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków, skontaktowali się najpierw z doradcami energetycznymi: tel. 71 799 6 799 – wyjaśnia Michał Brożyna.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99