www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Co musi się znaleźć we wniosku o dofinansowanie z KAWKI Plus?

Jak poprawnie złożyć wniosek do KAWKI Plus, by dotacja została nam przyznana? | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

O czym musimy pamiętać, by złożyć kompletny wniosek o wymianę pieca do programu KAWKA Plus? Odpowiada Jan Groblewski z Wydziału Środowiska i Rolnictwa UMW.

– Do wniosku do programu KAWKA Plus należy dołączyć dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, czyli akt notarialny albo umowę najmu. Jeżeli jest to mieszkanie najmowane, dodatkowo musimy przedłożyć zgodę właściciela nieruchomości na wymianę ogrzewania. W przypadku najemców komunalnych będą to zgody odpowiednio Zarządu Zasobu Komunalnego lub Wrocławskich Mieszkań – podkreśla Jan Groblewski.

Jeżeli właścicieli lub najemców jest więcej, niezbędne jest pełnomocnictwo wraz z opłatą skarbową. Dalsza dokumentacja zależy od wybranego rodzaju ogrzewania. W przypadku gazowego, potrzebujemy dokument z Wydziału Architektury i Budownictwa, zatwierdzający projekt instalacji gazowej. Natomiast przy przyłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej wystarczy kopia umowy przyłączeniowej.

Czytaj także:

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99