www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Gdzie złożyć wniosek do programu KAWKA Plus?

Wnioski do KAWKI Plus można złożyć na kilka sposobów | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

W jaki sposób złożyć wniosek do programu KAWKA Plus i dlaczego ważne jest, żeby zrobić to do końca roku? Odpowiada Małgorzata Demianowicz, dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa UMW.

– Zapraszamy do składania wniosków jeszcze w tym roku, ponieważ wszystkie kompletne wnioski złożone do końca 2021 roku mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie do 15 tys. zł. Od przyszłego roku dotacja z KAWKI Plus zmniejszy się do 12 tys. zł – wyjaśnia Małgorzata Demianowicz.

Czytaj także: Ostatni dzwonek na 15 000 złotych

W programie KAWKA Plus ważna jest bowiem data złożenia wniosku. Można to zrobić w tym roku, by uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania, a zainstalować nowe ogrzewanie w roku przyszłym.

Jak złożyć wniosek

Wnioski do programu KAWKA Plus, o wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła, można składać w trybie ciągłym w Urzędzie Miejskim Wrocławia w Wydziale Środowiska i Rolnictwa przy ul. Hubskiej 8-16, a także elektronicznie – przez platformę ePUAP lub pocztą tradycyjną (na adres Wydziału Środowiska i Rolnictwa).

Czytaj także: Programy dofinansowań

Wrocławianie, przy wymianie systemu ogrzewania, mogą skorzystać z pomocy doradców energetycznych (infolinia – tel. 71 799 67 99, e-mail.: [email protected]) lub osób pracujących w Biurach Obsługi Klienta Zarządu Zasobu Komunalnego oraz w Centrum Obsługi Mieszkańca Wrocławskich Mieszkań.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99