www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Gdzie złożyć wniosek do programu KAWKA Plus?

Wnioski do KAWKI Plus można złożyć na kilka sposobów | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

W jaki sposób złożyć wniosek do programu KAWKA Plus i dlaczego ważne jest, żeby zrobić to do końca roku? Odpowiada Małgorzata Demianowicz, dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa UMW.

– Zapraszamy do składania wniosków jeszcze w tym roku, ponieważ wszystkie kompletne wnioski złożone do końca 2021 roku mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie do 15 tys. zł. Od przyszłego roku dotacja z KAWKI Plus zmniejszy się do 12 tys. zł – wyjaśnia Małgorzata Demianowicz.

Czytaj także: Ostatni dzwonek na 15 000 złotych

W programie KAWKA Plus ważna jest bowiem data złożenia wniosku. Można to zrobić w tym roku, by uzyskać maksymalną kwotę dofinansowania, a zainstalować nowe ogrzewanie w roku przyszłym.

Jak złożyć wniosek

Wnioski do programu KAWKA Plus, o wymianę starych pieców na ekologiczne źródła ciepła, można składać w trybie ciągłym w Urzędzie Miejskim Wrocławia w Wydziale Środowiska i Rolnictwa przy ul. Hubskiej 8-16, a także elektronicznie – przez platformę ePUAP lub pocztą tradycyjną (na adres Wydziału Środowiska i Rolnictwa).

Czytaj także: Programy dofinansowań

Wrocławianie, przy wymianie systemu ogrzewania, mogą skorzystać z pomocy doradców energetycznych (infolinia – tel. 71 799 67 99, e-mail.: [email protected]) lub osób pracujących w Biurach Obsługi Klienta Zarządu Zasobu Komunalnego oraz w Centrum Obsługi Mieszkańca Wrocławskich Mieszkań.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99