www.wroclaw.pl

Jaka różnica pomiędzy Lokalnym Programem Osłonowym a dodatkiem osłonowym?

Wnioski do Lokalnego Programu Osłonowego i dodatku osłonowego można składać w różnych punktach MOPS-u | Fot. Redakcja www.wroclaw.pl

Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy dopłatami do rachunków wypłacanymi w ramach Lokalnego Programu Osłonowego a sejmowym dodatkiem osłonowym? Czym różnią się procedury? Odpowiada Michał Szydłowski, zastępca dyrektora ds. pomocy społecznej z wrocławskiego MOPS-u.

– Te programy mają pewne podobieństwa, np. to, że dopłata jest przyznawana na okres półroczny i wypłacana jednorazowo. Jednak znacznie więcej je różni – informuje Michał Szydłowski.

Czytaj także: Dopłaty do rachunków w ramach Lokalnego Programu Osłonowego

Dodatek osłonowy jest finansowany z budżetu państwa, LPO ze środków miasta. Dodatek jest przewidziany jako rekompensata za rosnące ceny ogrzewania i wypłacany bezpośrednio na konto mieszkańca, zaś w LPO promujemy wymianę kopciucha, rekompensujemy potencjalnie wyższe koszty utrzymania ekologicznego ogrzewania a dopłatę przekazujemy na konto dostawcy ciepła. Istotny jest też czas trwania – rządowy dodatek jest przewidziany do końca 2022 r., zaś miejski program trwa do 30 czerwca 2023 r., ale wkrótce powinien zostać przedłużony aż do końca 2024 r.

Czytaj także: Skorzystaj z dopłat do rachunków za ogrzewanie. Jak? [PYTAMY O WROCŁAW]

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99