www.wroclaw.pl

Dopłaty do rachunków za ogrzewanie – gdzie złożyć wniosek i jakie dokumenty są potrzebne?

Wnioski możemy składać m.in. w oddziałach wrocławskiego MOPS-u | Fot. redakcja www.wroclaw.pl

Dopłaty do rachunków za ogrzewanie można otrzymać zarówno korzystając z Lokalnego Programu Osłonowego, jak i z dopłat do rachunków. Jednak w obu programach należy skompletować inne dokumenty a wnioski składa się w różnych punktach. O szczegółach opowiada Michał Szydłowski, zastępca dyrektora ds. pomocy społecznej z wrocławskiego MOPS-u.

– Dodatek osłonowy realizowany jest przez Dział Wsparcia Mieszkańców przy ul. Hubskiej 30-32. LPO jest programem pomocy społecznej – wnioski można składać w siedmiu siedzibach Zespołów Terenowej Pracy Socjalnej w różnych częściach miasta. Można również złożyć je przez internet. w przypadku dodatku osłonowego możemy to zrobić poprzez ePUAP, natomiast w ramach LPO możemy skorzystać z ePUAP lub z systemu Emp@tia – mówi Michał Szydłowski.

Czytaj także:

Dopłaty do rachunków  jakie dokumenty złożyć?

Przy ubieganiu się o dodatek osłonowy, oprócz wniosku i dokumentu tożsamości, podstawą jest wykazanie odpowiedniego dochodu „na rękę”. Dodatkowo wymagane jest oświadczenie o wpisie lub braku wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, bo od niego m.in. zależy wysokość świadczenia. Szczegółowe zasady w tym zakresie określone są w ustawie o świadczeniach rodzinnych.

W przypadku LPO, oprócz wniosku, musimy przekazać informację o dochodzie za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, potwierdzić tytuł prawny do lokalu, wymianę systemu ogrzewania po 1 stycznia 2018 r. oraz zamieszkiwanie w lokalu przed tą wymianą.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99