www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Co po wymianie pieca, jak rozliczyć dotację z KAWKI Plus?

Dofinansowanie z KAWKI Plus otrzymamy do 30 dni po kontrolnej wizji lokalnej | Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Wymieniliśmy piec z programem KAWKA Plus i co dalej? W jaki sposób rozliczamy się z urzędem, żeby otrzymać dopłatę? Odpowiada Jolanta Żuberek z Wydziału Środowiska i Rolnictwa UMW.

Po zakończeniu prac, związanych z wymianą pieca na ekologiczne źródło ogrzewania, należy złożyć kompletny wniosek o rozliczenie dotacji z programu KAWKA Plus do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Hubskiej 8-16. Po weryfikacji wniosku, w ciągu maksymalnie 30 dni, przeprowadzana jest wizja lokalna, która pozwala skontrolować wykonane prace.

Kiedy wypłata dotacji z KAWKI Plus?

– Na wizję umawiamy się telefonicznie. Ze względu na sytuację epidemiczną, jest ona przeprowadzona zdalnie przez aplikację WhatsApp. Jeżeli beneficjent lub pełnomocnik nie są w stanie przeprowadzić wizji w takiej formie, mogą wskazać osoby, które będą się z nami kontaktować w tej sprawie – wyjaśnia Jolanta Żuberek.

Następnie, po przeprowadzanej wizji, do 30 dni wypłacana jest dotacja na konto wskazane przez beneficjenta. W przypadku pełnomocnictwa, dopłata może zostać rozliczona bezpośrednio z wykonawcą.

Czytaj także: Zmień piec bez wkładu własnego i nie martw się o formalności [BAZA INSTALATORÓW]

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99