www.wroclaw.pl

Poradnik w pigułce: Mam mieszkanie komunalne. Od czego zacząć?

Żyjesz w mieszkaniu komunalnym i zastanawiasz się, od czego rozpocząć proces wymiany pieca? Przede wszystkim skontaktuj się ze swoim zarządcą, który krok po kroku wesprze na każdym etapie starań o nowe ekologiczne ogrzewanie.

– Mieszkańcy zainteresowani zmianą ogrzewania powinni w pierwszej kolejności skierować się do swojego zarządcy. W przypadku lokali komunalnych są to: Wrocławskie Mieszkania albo Zarząd Zasobu Komunalnego. Po złożeniu deklaracji o chęci zmiany ogrzewania, wydajemy wstępne warunki: określamy, co najemca powinien zrobić, jakie dokumenty i pozwolenia skompletować. Następnie sprawdzamy wszystko pod względem zgodności z prawem budowlanym i przepisami bezpieczeństwa – wylicza Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Wrocławskich Mieszkań.

Czytaj także:

Jeżeli wszystko jest w porządku, po otrzymaniu zgody można przystąpić do wymiany pieca. Dalej, po zamontowaniu ekologicznego ogrzewania, przeprowadzana jest wizja lokalna, po której następuje m.in. naliczenie zwolnień z czynszu oraz możliwość skorzystania z dopłat do rachunków.

– Najważniejszy na każdym etapie jest kontakt najemcy z zarządcą. Jesteśmy po to, by wesprzeć we wszystkich pytaniach i wątpliwościach. Zapraszamy do kontaktu – dodaje Galewska.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99