www.wroclaw.pl

Elektryczne, gazowe czy węglowe - które najlepsze? Porównaj rodzaje ogrzewania [BIULETYN ZMIEŃ PIEC]

Marek Głowiński z Przedmieścia Oławskiego: – Teraz zamiast dokładać do kopciucha, przy ekologicznym piecyku mogę poczytać książkę | Redakcja www.wroclaw.pl

W czasie rekordowych cen węgla i problemami z jego dostępnością wymiana kopciucha przed kolejnym sezonem grzewczym to z pewnością dobry pomysł. Na jakie ogrzewanie najlepiej się zdecydować? Jakie są różnice pomiędzy ogrzewaniem węglowym, gazowym i elektrycznym? I dlaczego to właśnie ten ostatni rodzaj instalacji zyskuje największą popularność? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w najnowszym specjalnym wydaniu biuletynu wroclaw.pl.

Co znajdziemy w biuletynie? Przede wszystkim szczegółowe informacje o ogrzewaniu elektrycznym, jego zaletach, efektywnym użytkowaniu. Dowiecie się także, jak elektryczne wypada na tle swojej węglowej i gazowej konkurencji.

Pobierz biuletyn wroclaw.pl – wydanie specjalne „Zmień piec”

Najnowszy biuletyn wroclaw.pl poświęcony ogrzewaniu elektrycznemu będzie m.in. dystrybuowany do najemców komunalnych.

Wersja elektroniczna (pdf) do pobrania tutaj.

Najtaniej prądem – ekologiczne, ekonomiczne, elektryczne

Ogrzewanie elektryczne jest coraz bardziej popularne ze względu na niski koszt i łatwość montażu instalacji, wygodę codziennego użytkowania oraz znaczące wzrosty cen innych paliw, jak węgiel czy gaz. Wystarczy odpowiednio dobrać urządzenie grzewcze, np. piec akumulacyjny, moc i taryfę, a skończy się sadza, dym, brud i awarie. Jakie jeszcze zalety ma ogrzewanie elektryczne?

Zalety ogrzewania elektrycznego, Redakcja www.wroclaw.pl

Czytaj także: Węgiel coraz droższy? Postaw na ogrzewanie elektryczne [RODZAJE, ZALETY]

Porównaj koszty, dokumentację, częstotliwość przeglądów oraz komfort i dostępność surowców w przypadku ogrzewania węglowego, gazowego i elektrycznego

Ile wynoszą rachunki za ogrzewanie węglowe, gazowe a ile za elektryczne? Przeanalizuj naszą tabelę porównawczą a dowiesz się, z jakich programów miejskich możesz skorzystać, by co miesiąc nie płacić majątku za ciepło w domu.

Dzięki tabelce dowiesz się m.in. dlaczego ogrzewanie elektryczne jest najprostsze i najtańsze w montażu, jakie dokumenty są wymagane przy ubieganiu się o dotację z KAWKI Plus, porównasz komfort użytkowania i dostępność oraz cenę surowców. Wreszcie zobaczysz, ile możesz zyskać dzięki dopłatom do rachunków i zwolnieniom z czynszu po wymianie pieca i że elektryczne wcale nie znaczy droższe.

– Po wymianie kopciucha udało mi się odłożyć 7 tys. zł przez rok. I zyskałem więcej miejsca w domu, bo teraz mam mały piecyk akumulacyjny – cieszy się Marek Głowiński, bohater akcji „Zmień piec”.

Rodzaje ogrzewania - porównawcza tabelka

Czytaj także: Rząd pozwolił sprzedawać węgiel gorszej jakości. Co to oznacza dla naszego zdrowia?

O akcji „Zmień piec”

KAWKA Plus, czyli do 12 tys. zł na wymianę pieca, Termo KAWKA – do 5 tys. zł na wymianę starych drewnianych okien. I jeszcze do 4 tys. zł rocznie na rachunki za ogrzewanie a także zwolnienia oraz ulgi w czynszu dla najemców komunalnych. Poznaj programy dofinansowań w ramach akcji „Zmień piec”.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99