www.wroclaw.pl

Najemco, zmień piec w mieszkaniu komunalnym! Za nami kolejne spotkanie dla mieszkańców

Spotkanie dla najemców komunalnych w ramach akcji Zmień piec na Placu Grunwaldzkim | Alona Mach / ARAW

Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji „Zmień piec”. W czwartek, 4 sierpnia w Centrum Aktywności Lokalnej „OD NOWA” przy ul. Skłodowskiej-Curie 63A najemcy komunalni z Placu Grunwaldzkiego mogli dowiedzieć się, w jaki sposób najszybciej wymienić piec i jak skorzystać z dopłat oraz programów oferowanych przez miasto.

Podczas spotkania uczestnicy poznali korzyści płynące z wymiany pieca i dopłaty, jakie oferuje miasto (m.in. w ramach programu KAWKA Plus), dokumenty, które należy przygotować, aby otrzymać dofinansowanie, a także historie osób, które już wymieniły piec na ekologiczne ogrzewanie. Był też czas na zadawanie pytań i dyskusję.

To kolejne takie spotkanie dla najemców, poprzednie przeprowadzono m.in. na Przedmieściu Oławskim.

Najemco komunalny – od czego zacząć wymianę pieca?

Najemca, który chce wymienić piec powinien rozpocząć od kontaktu ze swoim zarządcą. Może on skorzystać z pomocy około 200 osób pracujących w Biurach Obsługi Klienta Zarządu Zasobu Komunalnego oraz w Centrum Obsługi Mieszkańca Wrocławskich Mieszkań. Przeszkoleni pracownicy udzielą niezbędnych informacji, pomogą skompletować i wypełnić dokumenty, przeprowadzą przez cały proces zmiany ogrzewania, a wreszcie odbiorą nowy system grzewczy.

ZZK i WM - biura obsługi klienta dla najemców komunalnych

Pomocą służą także wrocławscy doradcy energetyczni, którzy są dostępni od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00–18.00 pod numerem telefonu 71 799 6 799 lub mailem: zmienpiec(at)um.wroc.pl.

O akcji „Zmień piec”

Priorytetem w walce o poprawę jakości powietrza we Wrocławiu jest wymiana kopciuchów. Z miejskim programem KAWKA Plus wrocławianie wymienili już ponad 12 tys. pieców. W 2022 roku mieszkańcy mogą otrzymać dopłatę do 12 tys. złotych

Miasto dopłaca również do rachunków za ogrzewanie po wymianie pieca, do wymiany starych drewnianych okien (do 5000 zł z programu Termo KAWKA - przyp. red.) oraz zwalnia z czynszu najemców komunalnych.

Programy w ramach akcji „Zmień piec” Programy w ramach akcji „Zmień piec”

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99