www.wroclaw.pl

Kalkulator łączenia dotacji

Zachęcamy do skorzystania ze specjalnego kalkulatora, który ułatwi wyliczenie kwoty dofinansowania w ramach programu KAWKA Plus i Czyste Powietrze. Przygotowany został dla właścicieli domów jednorodzinnych na terenie Wrocławia, którzy planują wymianę ogrzewania.

* Wszystkie pola wymagane

1 Jakie ogrzewanie planujesz? * pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

Wybierz jedną z opcji ogrzewania aby obliczyć wysokość dofinansowania, które możesz otrzymać.

Dodatkowe opcje ogrzewania *

pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

Dodatkowe opcje ogrzewania *

pola wymagane

Wybierz jedną z opcji

2 Podaj kwoty planowanych kosztów *

pola wymagane

  3 Łączny koszt inwestycji:

  Uzupełnij wszystkie planowane koszty

  Podstawowy poziom finansowania

  dotyczy osób, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł

  Dotacja w programie
  KAWKA Plus

  Możliwa dotacja z programu
  Czyste Powietrze

  (przy uwzględnieniu KAWKI)
  - ( + ) =
  Wkład własny tyle zapłacisz za wymianę

  Podwyższony poziom finansowania

  dotyczy gospodarstw domowych, w których miesięczny dochód nie przekracza 1564 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych oraz 2189 zł w gospodarstwach jednoosobowych.

  Dotacja w programie
  KAWKA Plus

  Możliwa dotacja z programu
  Czyste Powietrze

  (przy uwzględnieniu KAWKI)
  - ( + ) =
  Wkład własny tyle zapłacisz za wymianę

  Kalkulator jest narzędziem pomocniczym ułatwiającym planowanie dofinansowania w ramach programu KAWKA Plus i Czyste Powietrze. Działa przy założeniu, że mieszkaniec skorzysta najpierw z dotacji w ramach KAWKA Plus, a następnie z Czystego Powietrza. Wskazanie na kalkulatorze jest wyłącznie symulacją, opartą na planowanych kosztach inwestycji i może się różnić od wskazań przy rozliczeniu dotacji.

  Dotacje dla właścicieli domów jednorodzinnych

  Właściciele domów jednorodzinnych, którzy podpisali umowę o dofinansowanie do wymiany ogrzewania w programie KAWKA Plus lub dopiero planują to zrobić, mogą ubiegać się również o dotację w ramach rządowego programu Czyste Powietrze.

  KAWKA Plus to program dopłat do wymiany pieców we Wrocławiu, realizowany przez Urząd Miejski Wrocławia. Osoba, która wymieni piec nie spełniający norm ekologicznych, może uzyskać na ten cel do 12 tys. zł.

  Program Czyste Powietrze skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Wnioskodawcy, których roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł uprawnieni są do skorzystania z podstawowego poziomu dofinansowania. W tej grupie finansowania brany jest pod uwagę tylko dochód wnioskodawcy i nie ma przeliczenia na członka gospodarstwa domowego.

  Druga grupa beneficjentów uprawniona do podwyższonego poziomu dofinansowania to gospodarstwa domowe, w których miesięczny dochód nie przekracza 1 564 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych oraz 2 189 zł w gospodarstwach jednoosobowych. Oprócz dotacji na wymianę źródła ciepła, wnioskodawcy mogą się ubiegać o dofinansowanie na montaż rekuperacji oraz termomodernizację budynku.

  Więcej informacji o programie Czyste Powietrze.

  Różnica poziomów finansowania dotyczy tylko programu Czyste Powietrze, w KAWCE Plus nie ma takiego podziału.

  Łączenie programów

  Od maja 2020 roku dofinansowanie z obydwu programów można ze sobą łączyć, a dzięki przygotowanemu kalkulatorowi, można poznać przybliżone kwoty dotacji dla wszystkich grup beneficjentów. Przykładowa symulacja na poniższej grafice.

  – Zaletą łączenia programów Czyste Powietrze i KAWKA Plus jest fakt, że w ramach tego pierwszego można uzyskać dofinansowanie do kosztów, które nie są kwalifikowane do miejskiej dotacji, np. koszt przyłącza gazowego czy projektu. Należy pamiętać, że suma otrzymanych dopłat nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Dlatego przygotowane zostało narzędzie, które pozwoli oszacować możliwości dofinansowania z obu programów – wyjaśnia Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

  Korzyści przy instalacji OZE - pompy ciepła Korzyści przy instalacji OZE - pompy ciepła

  Zamontuj pompę ciepła i skorzystaj z ulgi w podatku od nieruchomości

  Kolejnym udogodnieniem dla mieszkańca jest zwolnienie lub ulga w podatku od nieruchomości. Przysługuje ona w przypadku instalacji odnawialnych źródeł energii, np. pompy ciepła. Z takiego zwolnienia mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i prawne.

  PAMIĘTAJ! Wniosek musi
  być kompletny

  Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

  Masz pytania?
  Zadzwoń!

  pn.–pt.: 8.00–18.00

  71 799 67 99