www.wroclaw.pl

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” i nabór do programu „Mój prąd”

Z programu „Czyste Powietrze” mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych | Fot. Redakcja www.wroclaw.pl

Wprowadzono nową wersję programu „Czyste Powietrze”. Dla właścicieli domów jednorodzinnych we Wrocławiu najważniejszymi zmianami jest zwiększenie progów dochodowych oraz możliwość zaciągania kredytów na preferencyjnych zasadach. Z początkiem lipca ruszył także nowy nabór do ogólnopolskiego programu „Mój Prąd”.

Program „Czyste Powietrze” w zmienionej wersji dostępny jest do wglądu i pobrania na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze) oraz na Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW).

Dwie ważne zmiany dla wrocławian

– Zwiększenie progów dochodowych od 1 lipca 2021 r. dotyczy drugiej części programu, czyli podwyższonego poziomu dofinansowania (dotacje do 37 tys. zł). Obecnie, w przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł – podkreśla Michał Brożyna, wrocławski doradca energetyczny.

Zapowiadana od dawna ścieżka bankowa, czyli nabór wniosków o dofinansowanie w bankach na dotacje przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego, ma ruszyć jeszcze w lipcu tego roku. Informacje o bankach, które będą udzielały Kredytu Czyste Powietrze i w których będzie można złożyć wniosek o dotację będą dostępne na stronie programu.

Dowiedz się więcej o programie „Czyste Powietrze”:

  • infolinia WFOŚiGW we Wrocławiu: (+48) 607 700 370 (w godzinach: 8.00 - 15.30);
  • infolinia ogólnopolska: (+48) 22 459 09 45.

Przypominamy, że we Wrocławiu możesz łączyć programy dofinansowań do wymiany ogrzewania, czyli skorzystać jednocześnie z miejskiej KAWKI Plus oraz z ogólnopolskiego „Czystego Powietrza”.

Czy warto? Przekonaj się sam i sprawdź na naszym kalkulatorze, ile można zyskać łącząc programy. Dodatkowo warto pamiętać o uldze termomodernizacyjnej oraz o wrocławskiej uldze w podatku od nieruchomości podłączonej do OZE.

Nowy nabór do programu „Mój Prąd”

Wraz z początkiem lipca ruszył nowy nabór do ogólnopolskiego programu „Mój Prąd”.

Wniosek składany jest wyłącznie w formie elektronicznej. Nie należy wysyłać dokumentacji papierowej do NFOŚiGW. Wnioski złożone w formie papierowej będą bowiem odrzucane.

Dowiedz się więcej.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99