www.wroclaw.pl

Za nami kolejne szkolenie dla instalatorów akcji „Zmień piec”

Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych w ramach akcji Zmień piec | Fot. UMW

W czwartek, 2 czerwca 2022 r. Urząd Miejski Wrocławia przeprowadził kolejne szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych w budynkach mieszkalnych. Spotkanie odbyło się w formie stacjonarnej i dotyczyło najważniejszych informacji o programach dofinansowań w ramach akcji Zmień piec.

Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania programów: KAWKA Plus, Termo KAWKA oraz dopłat do rachunków za ogrzewanie. Dowiedzieli się także, na jakich warunkach wykonawca instalacji może pełnić funkcję pełnomocnika klienta i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła (nawet do 12 tys. zł w programie KAWKA Plus).

Szkolenie odbyło się w Urzędzie Miejskim Wrocławia, ul. Hubska 8-16.

Instalatorzy instalacji grzewczych - baza instalatorów akcji Zmień piec

Instalator jako pełnomocnik przy wymianie pieca

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99