www.wroclaw.pl

Za nami kolejne szkolenie dla instalatorów akcji „Zmień piec”

Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych w ramach akcji Zmień piec | Fot. UMW

W czwartek, 2 czerwca 2022 r. Urząd Miejski Wrocławia przeprowadził kolejne szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych w budynkach mieszkalnych. Spotkanie odbyło się w formie stacjonarnej i dotyczyło najważniejszych informacji o programach dofinansowań w ramach akcji Zmień piec.

Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania programów: KAWKA Plus, Termo KAWKA oraz dopłat do rachunków za ogrzewanie. Dowiedzieli się także, na jakich warunkach wykonawca instalacji może pełnić funkcję pełnomocnika klienta i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła (nawet do 12 tys. zł w programie KAWKA Plus).

Szkolenie odbyło się w Urzędzie Miejskim Wrocławia, ul. Hubska 8-16.

Instalatorzy instalacji grzewczych - baza instalatorów akcji Zmień piec

Instalator jako pełnomocnik przy wymianie pieca

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99