www.wroclaw.pl

Czwartek z doradcą energetycznym: jak dostać dopłatę do rachunków za ogrzewanie?

W każdy czwartek wrocławscy doradcy energetyczni na łamach „Faktu” przekazują czytelnikom praktyczne porady dotyczące akcji "Zmień piec". Tym razem Michał Brożyna podpowiada, jak otrzymać dopłatę do rachunków za ogrzewanie w ramach Lokalnego Programu Osłonowego.

Mieszkasz we Wrocławiu? Po 1 stycznia 2018 roku wymieniłeś  swój piec węglowy lub kominek na paliwo stałe na wygodniejsze i bardziej ekologiczne źródło ciepła (elektryczne, gazowe, miejskie, olejowe)? A może zastanawiasz się, czy nie zlikwidować swojego kopciucha?

Jeśli wymienisz źródło ogrzewania, możesz dostać dopłaty do rachunków za ogrzewanie z Lokalnego Programu Osłonowego pod warunkiem, że miesięczny dochód (netto) w Twojej rodzinie nie przekracza 2640 zł na osobę, a jeżeli mieszkasz sam – 3855 zł. Jak wysoką dopłatę można otrzymać? To zależy od dochodu i liczby mieszkańców, rodzaju ogrzewania i powierzchni mieszkania. Przybliżoną kwotę możesz wyliczyć na specjalnym kalkulatorze.

Co ważne, progi kwotowe zostały ustalone tak, aby jak najwięcej mieszkańców miasta mogło skorzystać z tej formy pomocy. Jeżeli rodzina składa się z czterech osób (2 dorosłych + 2 dzieci), to - nawet przy łącznych zarobkach w wysokości 10 500 złotych - nadal można otrzymać dopłaty! Są one wypłacane bezpośrednio na konto dostawcy ciepła.

Jak wnioskować o dopłatę do rachunków za ogrzewanie? Wniosek w wersji elektronicznej można pobrać na stronie MOPS-u oraz tutaj. Następnie należy go złożyć we właściwym biurze oddziałów terenowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Zespołach Terenowej Pracy Socjalnej przy ul.: Braniborskiej 6/8, Średzkiej 42, Nowowiejskiej 102, Oficerskiej 9A, Kniaziewicza 29, Kamieńskiego 190, św. Macieja 4 oraz w Dziale Usług Opiekuńczych – pl. Legionów 4-5 i w Zespole ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców przy ul. Zachodniej 3. Dopłaty do rachunków za ogrzewanie można otrzymać do 30 czerwca 2023 r.

Już za tydzień: zwolnienia i ulgi w czynszu w mieszkaniach komunalnych.

Więcej o Lokalnym Programie Osłonowym przeczytasz tutaj.

Czytaj także:

Ciągły nabór
wniosków!
Przedłużone terminy
składania wniosków!
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99