www.wroclaw.pl

Czwartek z doradcą energetycznym: jak dostać pieniądze na wymianę pieca?

W każdy czwartek wrocławscy doradcy energetyczni na łamach „Faktu” przekazują czytelnikom praktyczne porady dotyczące akcji "Zmień piec". Tym razem Michał Brożyna odpowiada na pytanie: jak dostać pieniądze na wymianę pieca w ramach programu KAWKA Plus.

Masz mieszkanie we Wrocławiu? Zastanawiasz się, jak zmienić swój piec lub kominek na paliwo stałe na wygodniejsze i bardziej ekologiczne źródło ciepła? Obawiasz się dodatkowych kosztów? Jeśli odpowiedź brzmi 3 razy TAK, to możesz zgarnąć nawet 15 000 zł z programu KAWKA Plus.

Aby tak się stało, na początek zdecyduj się na rodzaj ogrzewania i skompletuj dokumenty. Jeżeli będzie to ogrzewanie na gaz, skontaktuj się z kominiarzem i gazownią. Dokumenty od nich będą niezbędne, aby wykonać projekt instalacji, a następnie zatwierdzić go i uzyskać pozwolenie w Wydziale Architektury i Budownictwa UMW, pl. Nowy Targ 1-8.

Jeżeli wybierasz inny rodzaj ogrzewania, to sprawa jest prostsza – pozwolenia będziesz potrzebował tylko w przypadku zabytków. Wypełnij wniosek oraz załączniki (do pobrania tutaj) i zanieś do Wydziału Środowiska i Rolnictwa przy ul. Hubskiej 8-16. Po kontroli przeprowadzonej przez pracowników Wydziału Środowiska i Rolnictwa możesz podpisać umowę na wymianę ogrzewania i przystąpić do wymiany pieca. Zbieraj na wszystko faktury. Po skończeniu prac rozlicz wykonanie nowego ogrzewania. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to możesz dostać nawet 15 000 zł (plus 5000 zł na wymianę okien w programie Termo KAWKA).

Co ważne, jeżeli nie masz pieniędzy na wymianę pieca, możesz poszukać wykonawcy, który zgodzi się na rozliczenie prac po ich zakończeniu i przelew (dopłatę z miejskiego programu) bezpośrednio na jego konto.

Już za tydzień: Termo KAWKA - pieniądze na wymianę starych drewnianych okien.

Czwartek z doradcą energetycznym - strona Faktu

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99