www.wroclaw.pl

Za nami szkolenia dla zarządców komunalnych

Szkolenie dla zarządców komunalnych we Wrocławiu | Fot. UMW

80 pracowników Zarządu Zasobu Komunalnego oraz Wrocławskich Mieszkań zostało dodatkowo przeszkolonych z aktualnych zasad wymiany pieca we Wrocławiu oraz z programów dofinansowań oferowanych w ramach akcji „Zmień piec”. Dzięki temu zarządcy będą mogli jeszcze lepiej wspierać najemców komunalnych w likwidacji „kopciuchów” i procesie montażu ekologicznego ogrzewania.

Szkolenia przeprowadzono zarówno stacjonarnie, jak i w formie zdalnej. Doradcy energetyczni przypomnieli o korzyściach dla najemców komunalnych związanych z wymianą pieca oraz o szczegółach dot. poszczególnych programów, w tym m.in., że 2021 rok to ostatnia szansa na maksymalną kwotę dofinansowania – nawet 15 tys. złotych z programu KAWKA Plus.

Aleksandra Markiewicz, wrocławski doradca energetyczny Fot. Aleksandra Markiewicz, wrocławski doradca energetyczny podczas zdalnego szkolenia dla zarządców komunalnych, fot. UMW

– Po roku od uruchomienia wymiany ogrzewania z dofinansowaniem miejskim, bogatsi o doświadczenia, mogliśmy wymienić swoje spostrzeżenia z doradcami energetycznymi. Dla części było to szkolenie porządkujące posiadaną wiedzę, a dla nowych pracowników stanowiło ważną porcję informacji. Jest to szczególnie istotne przed kolejnym etapem akcji „Zmień piec” polegającej na bezpośrednim docieraniu do najemców i zachęcania do wymiany ogrzewania – informuje Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Czytaj także: Miasto zachęca najemców komunalnych do wymiany pieca

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99