www.wroclaw.pl

Za nami kolejne szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych

Przedstawiciele 14 firm wzięli udział w szkoleniu dla instalatorów instalacji grzewczych, które przeprowadzono we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3.

Spotkanie dotyczyło najważniejszych informacji o programie KAWKA Plus. Uczestnicy poznali zasady wykorzystania miejskiej dotacji na wymianę systemu ogrzewania. Dowiedzieli się także, na jakich warunkach wykonawca instalacji może pełnić funkcję pełnomocnika klienta.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy w procesie wymiany pieca czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dla wielu osób będzie to życiowa rewolucja, ale chcemy pokazać im korzyści i zachęcić do tego ważnego kroku. Tak atrakcyjne warunki miasto oferuje jeszcze tylko do końca przyszłego roku – podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Szkolenie dla instalatorów akcji "Zmień piec"

Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych UMBRELLA. Pierwsza edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy zdecydowali się na kolejne szkolenie, które przeprowadzono 6 lipca.

W przypadku dalszego zainteresowania instalatorów przeprowadzeniem kolejnego szkolenia, prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: [email protected].

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – powiedział Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

– Istotne jest to, żeby sprawdzić czy dany budynek będzie w najbliższym czasie podłączany do sieci ciepłowniczej – w takiej sytuacji informujemy, że mieszkaniec nie musi zajmować się wymianą pieca samodzielnie – dodał Rafał Guzowski.

Na zdjęciu flaga z logo akcji "Zmień piec"

Więcej informacji o programie KAWKA Plus na stronie: zmienpiec.pl.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99