www.wroclaw.pl

Za nami kolejne szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych

Przedstawiciele 14 firm wzięli udział w szkoleniu dla instalatorów instalacji grzewczych, które przeprowadzono we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3.

Spotkanie dotyczyło najważniejszych informacji o programie KAWKA Plus. Uczestnicy poznali zasady wykorzystania miejskiej dotacji na wymianę systemu ogrzewania. Dowiedzieli się także, na jakich warunkach wykonawca instalacji może pełnić funkcję pełnomocnika klienta.

– Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy w procesie wymiany pieca czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dla wielu osób będzie to życiowa rewolucja, ale chcemy pokazać im korzyści i zachęcić do tego ważnego kroku. Tak atrakcyjne warunki miasto oferuje jeszcze tylko do końca przyszłego roku – podkreśliła Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych UMBRELLA. Pierwsza edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy zdecydowali się na kolejne szkolenie, które przeprowadzono 6 lipca.

W przypadku dalszego zainteresowania instalatorów przeprowadzeniem kolejnego szkolenia, prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: zmienpiec@um.wroc.pl.

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – powiedział Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

– Istotne jest to, żeby sprawdzić czy dany budynek będzie w najbliższym czasie podłączany do sieci ciepłowniczej – w takiej sytuacji informujemy, że mieszkaniec nie musi zajmować się wymianą pieca samodzielnie – dodał Rafał Guzowski.

Więcej informacji o programie KAWKA Plus na stronie: zmienpiec.pl.

Ciągły nabór
wniosków!
Przedłużone terminy
składania wniosków!
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99