www.wroclaw.pl

Inwestycje Wrocławia - mapa podłączeń

Mapa adresów budynków w 100% należących do miasta, w których Zarząd Zasobu Komunalnego oraz Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. do roku 2024 zlikwidują piece i podłączą do sieci ciepłowniczej lub zainstalują ogrzewania gazowe.

W ramach prowadzonych inwestycji miasto sfinansuje i przeprowadzi prace w zakresie likwidacji pieca, instalacji nowego proekologicznego ogrzewania, wymiany nieszczelnych okien oraz wykonania w budynku podstawowego pakietu termomodernizacyjnego, polegającego na ociepleniu stropów oraz piwnic, wymianie nieszczelnych okien na klatce schodowej, strychu czy piwnicy (uszczelnienia budynku).

Wszystkie prace zostaną wykonane bez angażowania mieszkańców.

Lokalizacje można wyszukiwać po wpisaniu adresu oraz sortować: po planowanym roku podłączenia albo po ulicy.

Co z pozostałymi adresami?

Najemcy komunalni z budynków w 100% należących do miasta, których nie ma na mapie podłączeń, do 31.12.2021 r. mogą samodzielnie wymienić piec. Data 31.12.2021 r. określa ostatni dzień, w którym najemcy będą mogli złożyć wniosek do Zarządu Zasobu Komunalnego lub Wrocławskich Mieszkań sp. z o.o. o wyrażenie zgody na indywidualną wymianę ogrzewania. W mieszkaniach, w których najemcy komunalni nie wymienią pieców, ZZK lub WM od połowy 2022 roku będą sukcesywnie wymieniać piece na ogrzewanie gazowe bądź elektryczne.   

Najemcy komunalni samodzielnie wymieniający piece mogą skorzystać z:

  • dofinansowania na wymianę pieca z programu KAWKA Plus,
  • dofinansowania na wymianę okien z programu Termo KAWKA,
  • zwolnienia z czynszu na 2 lata (ale nie dłużej niż do 31.12.2022 r.), a po okresie zwolnienia z obniżki czynszu o 50% (do 31.12.2025 r.),
  • dopłat do rachunków za ciepło z Lokalnego Programu Osłonowego.

Uwaga: Podłączeniu podlegają adresy będące w całości w gminnym zasobie. Wiele innych adresów to wspólnoty mieszkaniowe z udziałem miasta. W wypadku budynków należących do wspólnot mieszkaniowych, decyzję o przyłączeniu budynku do sieci ciepłowniczej może podjąć jedynie wspólnota.

Pierwszym krokiem do przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej powinna być uchwała wspólnoty mieszkaniowej dotycząca chęci przyłączenia. Na podstawie tej uchwały zarządca budynku składa zapytanie o możliwości i warunki przyłączenia. Po ich otrzymaniu przedstawia je wspólnocie wraz z kosztorysem. Na tej podstawie wspólnota mieszkaniowa podejmuje uchwałę o przyłączeniu. W oparciu o podjętą uchwałę zarządca podpisuje umowę przyłączeniową, przeprowadza niezbędne prace budowlane i następuje przyłączenie budynku do sieci.

Zainteresowani podłączeniem do sieci ciepłowniczej w takim przypadku powinni zacząć od uchwały wspólnoty mieszkaniowej. W tej sprawie warto skontaktować się z zarządcą budynku lub ze swoim zarządcą komunalnym - w zależności od tego, czy jest to mieszkanie komunalne, czy własnościowe.

Ponad 300 lokalizacji w kolejce do podłączenia

Pomiń mapę

Lista adresów i mapa ulic

Znaleziono 0pozycji

Znalezione adresy

Brak podłączeń dla wyszukiwanego adresu.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99