www.wroclaw.pl

Kolejni instalatorzy „Zmień piec” przeszkoleni [BAZA INSTALATORÓW]

Za nami kolejne szkolenie dla instalatorów akcji „Zmień piec”. Ze względu na pandemię koronawirusa odbyło się ono w formie zdalnej. Przeszkolone firmy wkrótce powiększą bazę instalatorów akcji, z którymi piec można wymienić m.in. bez wkładu własnego.

W szkoleniu wzięło udział 26 osób, w tym przedstawiciele 19 firm. W trakcie szkolenia uczestnicy wypełniali ankietę online, żeby ich dane wkrótce zostały dodane do bazy instalatorów. Można w niej porównać usługi i oferty konkretnych podmiotów. Sprawdzić, czy dana firma oferuje usługę pełnomocnictwa, pozwala na rozliczenie bezgotówkowe oraz wykonuje usługę wymiany instalacji, a także jakie instalacje i usługi dodatkowe instalator ma w ofercie.

Baza instalatorów

– Podczas spotkań omawialiśmy dostępne programy dofinansowań, w szczególności skupiliśmy się na tym, w jaki sposób firmy mogą zostać pełnomocnikiem inwestora przed Urzędem Miejskim Wrocławia i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła – informuje Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

Czytaj także: Zmień piec bez wkładu własnego i nie martw się o formalności

Zgłoszenia na szkolenie

Urząd Miejski Wrocławia - w przypadku dalszego zainteresowania firm - planuje przeprowadzać kolejne edycje szkoleń. Instalatorzy zainteresowani udziałem w szkoleniu mogą się zgłaszać wysyłając e-mail na [email protected]

Więcej informacji udzielą wrocławscy doradcy energetyczni - tel. 71 799 67 99.

Wrocławscy doradcy energetyczni zdalnie szkolą instalatorów akcji „Zmień piec”, fot. UMW

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych – wyjaśnia Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99