www.wroclaw.pl

Rafał Juszko

Rafał Juszko | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl

Postawił na nowoczesne rozwiązania, które posłużą całej rodzinie przez lata

Wymiana pieca w naszym mieszkaniu, od złożenia wniosku po wizję lokalną po montażu, trwała ok. trzech miesięcy. Zaplanowaliśmy to tak, aby połączyć zmianę metody ogrzewania z generalnym remontem mieszkania. Chcieliśmy zrobić wszystko za jednym zamachem. Nieco nam się przedłużyło z powodu pandemii. Mieliśmy już umówioną wizję lokalną, ale niestety urzędnicy, z powodów bezpieczeństwa, nie mogli osobiście do nas przyjechać. Ostatecznie odbyła się wizyta internetowa, która przebiegła bardzo sprawnie.

Czytaj także: Historie bohaterów „Zmień piec”

Mimo pandemii, współpraca z panem Jackiem z urzędu była książkowa. Szczerze mówiąc, byłem pozytywnie zaskoczony, że instytucja działa tak sprawnie przez internet. Jak trzeba było donieść jakieś dokumenty, to donosiliśmy. Sam namawiam wszystkich sąsiadów do KAWKI Plus – umowa jest na niecałą stronę, a cały proces bardzo prosty. Urząd naprawdę nie wymaga cudów!

Wymieniliśmy piec, bo chcemy, aby nasze dzieci oddychały czystym powietrzem

Rafał Juszko – bohater „Zmień piec” z Nadodrza

To nie jest tylko decyzja jednostkowa. Jeżeli większość mieszkańców zdecyduje się na wymianę kopciuchów, to jakość powietrza we Wrocławiu na pewno się poprawi.

Czytaj także: Poznajcie bohaterów akcji oraz top 10 ulic i osiedli „Zmień piec”

Instalacja pana Rafała została schowana w kamienicznej piwnicy, fot. Tomasz Hołod /www.wroclaw.pl

Teraz mamy elektryczne ogrzewanie, promienniki wodne, ale za kilka lat ma zostać podłączone ciepło miejskie. Wtedy będziemy mogli się do niego podłączyć i płacić o wiele mniej za ogrzewanie. Jeszcze niewiele osób korzysta z takiego rozwiązania, ale ja bardzo je polecam – pozwala utrzymać w całym domu stałą temperaturę. Elektryczne źródło ciepła jest schowane w piwnicy, więc nie zajmuje przestrzeni w domu. Mamy do niego łatwy dostęp, a jednocześnie nie zawadza. Instalacja, którą zrobiliśmy, powinna nam służyć nawet 30 lat.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99