www.wroclaw.pl

Czwartek z doradcą energetycznym: co zrobić, żeby zostać zwolnionym z czynszu

W każdy czwartek wrocławscy doradcy energetyczni na łamach „Faktu” przekazują czytelnikom praktyczne porady dotyczące akcji "Zmień piec". Tym razem Anita Luda podpowiada, co należy zrobić, żeby przez dwa lata nie płacić czynszu za mieszkanie komunalne.

Żyjesz w mieszkaniu komunalnym we Wrocławiu? Wystarczy, że do końca 2020 roku wymienisz piec na paliwo stałe na inny rodzaj ogrzewania, a otrzymasz 2 lata zwolnienia z czynszu! Jeżeli wymienisz piec później – zwolnienie będzie krótsze.

Żeby zostać zwolnionym z czynszu, musisz najpierw dostać od administracji zgodę na zmianę systemu ogrzewania. Po jej otrzymaniu możesz złożyć wniosek o dopłatę do wymiany ogrzewania z programu KAWKA Plus (wejdź na www.zmienpiec.pl i sprawdź, jak to zrobić) lub dokonać wymiany na własny koszt.

Czwartek z doradcą energetycznym - strona Faktu

Gdy nowe ogrzewanie będzie zamontowane, zgłoś to w administracji. Pracownicy przyjdą na kontrolę i na tej podstawie zostaniesz zwolniony z czynszu. Zwolnienie i obniżka dotyczą tylko opłaty czynszowej. Wszystkie pozostałe opłaty (woda, ścieki, śmieci itp.) pozostają bez zmian.

Całkowite zwolnienie z czynszu można otrzymać na 24 miesiące, ale nie dłużej niż do 31 grudnia 2022 r. Po tym terminie czynsz będzie obniżony o połowę. Połowę czynszu będziesz płacić aż do końca 2025 roku. Obniżkę czynszu o połowę otrzymasz natychmiast po upływie 24 miesięcy całkowitego zwolnienia – nawet jeżeli będzie to przed końcem 2022 roku!

Więcej o zwolnieniach z czynszu przeczytasz tutaj.

Poradnik krok po kroku:

  • Otrzymaj zgodę administracji na zmianę systemu ogrzewania.
  • Zgłoś nowy system ogrzewania w administracji i poczekaj na kontrolę.
  • Złóż wniosek o dopłatę z KAWKA Plus lub dokonaj wymiany na własny koszt.
  • Ciesz się zwolnieniem z czynszu.

Już za tydzień: Uchwała Antysmogowa – do kiedy trzeba wymienić piec

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99