www.wroclaw.pl

Bohaterowie akcji „Zmień piec”: Agnieszka Biały

Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl

– Procedury są bardzo proste, rachunki dużo mniejsze. O wymianie systemu ogrzewania zdecydowały: ekonomia, ekologia i komfort użytkowania – podsumowuje Agnieszka Biały, wrocławianka, która wymieniła piec korzystając ze środków miejskiego programu KAWKA Plus.

Agnieszka Biały, wrocławianka: – Przez wiele lat mieliśmy w mieszkaniu piec centralnego ogrzewania, w którym trzeba było codziennie palić. Od jesieni do wiosny musieliśmy wnosić koks na drugie piętro, palić w piecu, sprzątać, bo kurzy się przy tym niemiłosiernie, a potem jeszcze wynosić popiół.

Ostatecznie o wymianie systemu ogrzewania zdecydowała ekonomia, ekologia, ale i chęć uwolnienia się od konieczności codziennego rozpalania pieca na koks. Informacje o programie KAWKA Plus były w mediach. Poza tym jeden ze znajomych wziął w nim udział, przeszedł cały proces wymiany i bardzo sobie chwalił ostateczny efekt.

Na zdjęciu Agnieszka Biały, jedna z wrocławianek, które już wymieniła piec w ramach akcji "Zmień piec" Fot. Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl

W Urzędzie Miejskim Wrocławia procedury są bardzo proste. Dopytałam, jakie warunki trzeba spełniać, aby w tym programie uczestniczyć. Podpisałam umowę, znalazłam wykonawcę i to wszystko. Umówiłam jeszcze kominiarza, który sprawdził, czy montaż ogrzewania gazowego jest możliwy. Pozostałe formalności wraz z rozliczeniem wzięła na siebie firma, która likwidowała stary piec i zamontowała nowe ogrzewanie.

Ekipa budowlana weszła do mieszkania w poniedziałek. Usunęli piec, zamontowali nowe grzejniki i rury. Dodatkowo doprowadziłam ciepłą wodę z nowego pieca do łazienki i kuchni, przy okazji likwidując bojler do ogrzewania wody. W czwartek wszystko było gotowe.

Warto zdecydować się na wymianę. Rachunki są dużo mniejsze niż wcześniej. Za ogrzewanie i ciepłą wodę płacę tyle, co wcześniej tylko za ogrzewanie wody.

notował: Tomasz Wysocki

Zobacz także:

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99