www.wroclaw.pl

Biuletyn wroclaw.pl „Zmień piec” już dostępny dla mieszkańców [POBIERZ]

Specjalne wydanie bezpłatnego Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego Wrocławia – wroclaw.pl poświęcone w całości miejskiej akcji wymiany pieców na ekologiczne formy ogrzewania jest już dostępne dla mieszkańców Wrocławia. Znajdziecie w nim wszystkie przydatne informacje o programach dofinansowań, które miasto proponuje w ramach walki ze smogiem.

– NIEZWYKLE WAŻNA JEST poprawa jakości powietrza. W sześćdziesięciu procentach za jego zanieczyszczenie odpowiadają piece. Dlatego nie zmniejszamy nakładów na wrocławską akcję „Zmień piec”. Oferujemy w niej dofinansowanie do wymiany pieca i starej stolarki okiennej do nawet 20 tysięcy złotych. Wrocław to wspólna sprawa, a to oznacza również wspólną odpowiedzialność. Proszę zatem – zadbajmy wspólnie o czyste powietrze w naszym Wrocławiu – apeluje prezydent Jacek Sutryk, zachęcając do lektury biuletynu.

Pobierz PDF

Co znajdziemy w specjalnym wydaniu „Zmień piec”?

Ze specjalnego wydania miejskiego biuletynu dowiemy się m.in.:

 • do kiedy trzeba wymienić piec zgodnie z przepisami uchwały antysmogowej,
 • kto pomoże nam otrzymać dotację na wymianę pieca,
 • jakie uproszczone procedury przygotowało miasto na czas pandemii,
 • co to jest smog,
 • co o wymianie pieca mówią lokalni bohaterowie – osoby, które już to zrobiły i tym samym zadbały o czystsze powietrze we Wrocławiu,
 • jakie programy i działania z dofinansowaniem oferuje miasto,
 • dlaczego wiosna-lato to najlepszy czas na wymianę pieca,
 • jakie są zalety ekologicznego ogrzewania,
 • jak możemy pobrać dedykowaną nam instrukcję wymiany pieca,
 • jakie porady mają dla nas prawnik i kominiarz,
 • odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dla czytelników przygotowujemy również konkurs z nagrodami (start 8 czerwca), a na ostatniej stronie każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę dzięki specjalnej krzyżówce.

– Specjalne wydanie biuletynu wroclaw.pl to kompletne źródło wiedzy na temat korzyści związanych z likwidacją pieców na węgiel, działań miasta w walce ze smogiem i proponowanych programach dofinansowań, a także praktyczny poradnik. Chcemy w ten sposób przybliżyć mieszkańcom procedurę oraz pokazać, że wymiana pieca wcale nie jest taka trudna, a korzyści z tego odczujemy wszyscy – mówi Adrian Staniszewski, dyrektor ds. komunikacji społecznej w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, odpowiedzialnej za powstanie biuletynu.

Na zdjęciu dystrybucja biuletynu Zmień piec

W najbliższych dniach biuletyn trafi do mieszkańców, których dotyczy akcja „Zmień piec” – przede wszystkim dystrybucja odbywać się będzie na osiedlach: Nadodrze, Ołbin, Kleczków, Przedmieście Świdnickie i Oławskie oraz Plac Grunwaldzki.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99