www.wroclaw.pl

Agnieszka i Wiesław Flejterowie

Agnieszka i Wiesław Flejterowie z Nadodrza | Fot. Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl

Zmienili ogrzewanie, bo szanują zdrowie, czas, ekologię oraz innych

W naszym przypadku decydujące były kwestie zdrowotne oraz możliwość otrzymania dofinansowania od gminy. Oboje mamy problemy z kręgosłupem, więc ciężko obsługiwało nam się piec kaflowy. Rąbanie drewna, noszenie węgla, chodzenie do pieca – to wszystko wymaga wiele pracy i wysiłku. W dodatku w domu robi się bałagan, więc nawet pod tym kątem, nowe ogrzewanie to duża ulga.

Obecnie mamy piec gazowy, a w miejscu starego kopciucha stoi szafa. Całą procedurą zajął się wykonawca – po naszej stronie była jedynie opinia kominiarska oraz podpisanie umowy o dofinansowanie w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Wszystko poszło bardzo sprawnie – wymiana pieca trwała zaledwie 4 dni.

Całą procedurą zajął się wykonawca, a sama wymiana trwała zaledwie 4 dni

Agnieszka i Wiesław Flejterowie - bohaterowie „Zmień piec” z Nadodrza

Czytaj także: Historie bohaterów „Zmień piec”

Od tego momentu zyskaliśmy więcej komfortu na co dzień. Teraz nie musimy nic organizować, martwić się o węgiel, drewno. Obsługa pieca kaflowego była bardzo czasochłonna. W dodatku trzeba było czekać aż piec się rozgrzeje i w domu będzie ciepło. Teraz to wszystko dzieje się automatycznie, bez naszego udziału. Piec jest wyposażony w czujniki temperatury, więc sam włącza się i wyłącza, nie musimy tego pilnować. Czujemy się wypoczęci i zdecydowanie bardziej komfortowo.

Państwo Flejterowie zyskali około godziny dziennie, którą dawniej poświęcali na ogrzanie mieszkania za pomocą kopciucha. Fot. Tomasz Hołod / Redakcja Wroclaw.pl

Mamy także więcej czasu i sił na swoje pasje: mąż zajmuje się modelarstwem z okresu II wojny światowej. Jeden model potrafi składać, kleić, malować nawet przez dwa tygodnie. Ja opiekuję się przydomowym ogródkiem, gdzie sadzę kwiaty i warzywa. Dbam również o rośliny w domu, hoduję m.in. storczyki czy skrzydłokwiaty.

Za rachunki płacimy obecnie mniej, niż wcześniej wydawaliśmy na węgiel czy drewno

Agnieszka i Wiesław Flejterowie - bohaterowie „Zmień piec” z Nadodrza

Czytaj także: Poznajcie bohaterów akcji oraz top 10 ulic i osiedli „Zmień piec”

Wreszcie lepiej jest także w kwestiach finansowych. Koszty związane z rachunkami są obecnie i tak niższe, niż wcześniej wydawaliśmy na węgiel czy drewno. Dodatkowo mniej płacimy za prąd, bo kiedyś musieliśmy mieć bojler, żeby ogrzewać wodę.

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99