www.wroclaw.pl

Seniorzy z bezpłatnymi dojazdami do punktu „Zmień Piec” przy ul. Hubskiej

Trwa akcja „Zmień piec”, w ramach której można skorzystać z dopłaty do 20 000 złotych na wymianę pieca i starych drewnianych okien. Wrocławscy seniorzy mogą bezpłatnie dostać się do punktu konsultacyjnego przy ul. Hubskiej 8-16 korzystając z programu „Taxi Senior”.

„Taxi Senior” funkcjonuje od listopada 2018 r. Dzięki nim wrocławianie powyżej 75. roku, którzy są użytkownikami Wrocławskiej Karty Seniora, mogą jeździć taksówkami za darmo.

Celem darmowej podróży może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty, czy wreszcie punkt konsultacyjny „Zmień piec”, w którym doradcy energetyczni udzielą wszelkich niezbędnych informacji, w jaki sposób można uzyskać dotację z miasta na wymianę „kopciucha”.

Jak skorzystać z bezpłatnej taksówki

Senior zainteresowany programem Taxi75+ powinien najpierw zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia "Żółty Parasol", ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu, gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem.

Na zdjęciu senior korzystający z Taxi Senior we Wrocławiu

Celem darmowej podróży może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty. Aby z oferty skorzystało jak najwięcej osób, seniorzy bezpłatne przejazdy mogą zamówić dwa razy w miesiącu.

Taksówkę powinniśmy zamówić na minimum trzy dni i maksimum 30 dni przed planowanym kursem (numer telefonu: 794 123 124). Możemy podróżować w dni robocze w godzinach 7.00-18.00, tylko w granicach Wrocławia.

Zobacz także: Ponad 11 tysięcy przejazdów Taxi Senior we Wrocławiu w ciągu roku

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99