www.wroclaw.pl

Miasto przeszkoliło kolejnych kilkudziesięciu instalatorów

Kilkudziesięciu przedstawicieli firm zajmujących się wymianą instalacji grzewczych wzięło udział w kolejnych dwóch turach szkoleń zorganizowanych przez miasto Wrocław w czwartek, 17 września. Tym razem skupiono się przede wszystkim na programach dofinansowań dla właścicieli domów jednorodzinnych.

– Podczas szkolenia omówiliśmy dostępne programy dofinansowań, a w szczególności skupiliśmy się na możliwości pozyskania dotacji dla domów jednorodzinnych oraz sposobu, w jaki firmy mogą zostać pełnomocnikiem inwestora przed Urzędem Miejskim Wrocławia i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła – informuje Katarzyna Tarnowiecka, kierownik działu Doradztwa Energetycznego UMW.

Na szkolenie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, którzy informowali o programie Czyste Powietrze oraz uldze termomodernizacyjnej dla właścicieli domów jednorodzinnych.

 Wrocławscy doradcy energetyczni, fot. UMW Wrocławscy doradcy energetyczni, fot. UMW

Przeszkolone firmy wkrótce znajdą się w specjalnej bazie instalatorów. Można w niej porównać usługi i oferty konkretnych podmiotów. Sprawdzić, czy dana firma oferuje usługę pełnomocnictwa, pozwala na rozliczenie bezgotówkowe oraz wykonuje usługę wymiany instalacji, a także jakie instalacje i usługi dodatkowe instalator ma w ofercie.

Zapisy

– Zainteresowanie udziałem w szkoleniach jest tak duże, że dalej prowadzimy zapisy na kolejne spotkania. W przypadku szerszego zainteresowania o udziale w szkoleniu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Z pewnością każdy chętny zostanie przez nas przeszkolony – podkreśla Aleksandra Markiewicz, wrocławski doradca energetyczny.

Zapisy: w formie-maila przesłanego na adres [email protected] i zawierającego: nazwę firmy, imię i nazwisko przedstawiciela firmy uczestniczącego w szkoleniu i jego służbowy e-mail.

 Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych, fot. UMW Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych, fot. UMW

Zapraszamy do kontaktu z Doradcami Energetycznymi Urzędu Miasta Wrocławia: Michałem Brożyną, tel. 71 777 73 09 lub Aleksandrą Markiewicz, tel. 71 777 74 98

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

Na zdjęciu materiały szkoleniowe, fot. UMW Materiały szkoleniowe, fot. UMW

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – podkreśla Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela mieszkania, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99