www.wroclaw.pl

Miasto przeszkoliło kolejnych kilkudziesięciu instalatorów

Kilkudziesięciu przedstawicieli firm zajmujących się wymianą instalacji grzewczych wzięło udział w kolejnych dwóch turach szkoleń zorganizowanych przez miasto Wrocław w czwartek, 17 września. Tym razem skupiono się przede wszystkim na programach dofinansowań dla właścicieli domów jednorodzinnych.

– Podczas szkolenia omówiliśmy dostępne programy dofinansowań, a w szczególności skupiliśmy się na możliwości pozyskania dotacji dla domów jednorodzinnych oraz sposobu, w jaki firmy mogą zostać pełnomocnikiem inwestora przed Urzędem Miejskim Wrocławia i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła – informuje Katarzyna Tarnowiecka, kierownik działu Doradztwa Energetycznego UMW.

Na szkolenie zostali zaproszeni przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, którzy informowali o programie Czyste Powietrze oraz uldze termomodernizacyjnej dla właścicieli domów jednorodzinnych.

 Wrocławscy doradcy energetyczni, fot. UMW Wrocławscy doradcy energetyczni, fot. UMW

Przeszkolone firmy wkrótce znajdą się w specjalnej bazie instalatorów. Można w niej porównać usługi i oferty konkretnych podmiotów. Sprawdzić, czy dana firma oferuje usługę pełnomocnictwa, pozwala na rozliczenie bezgotówkowe oraz wykonuje usługę wymiany instalacji, a także jakie instalacje i usługi dodatkowe instalator ma w ofercie.

Zapisy

– Zainteresowanie udziałem w szkoleniach jest tak duże, że dalej prowadzimy zapisy na kolejne spotkania. W przypadku szerszego zainteresowania o udziale w szkoleniu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Z pewnością każdy chętny zostanie przez nas przeszkolony – podkreśla Aleksandra Markiewicz, wrocławski doradca energetyczny.

Zapisy: w formie-maila przesłanego na adres [email protected] i zawierającego: nazwę firmy, imię i nazwisko przedstawiciela firmy uczestniczącego w szkoleniu i jego służbowy e-mail.

 Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych, fot. UMW Szkolenie dla instalatorów instalacji grzewczych, fot. UMW

Zapraszamy do kontaktu z Doradcami Energetycznymi Urzędu Miasta Wrocławia: Michałem Brożyną, tel. 71 777 73 09 lub Aleksandrą Markiewicz, tel. 71 777 74 98

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

Na zdjęciu materiały szkoleniowe, fot. UMW Materiały szkoleniowe, fot. UMW

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – podkreśla Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela mieszkania, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99