www.wroclaw.pl

Debata online „Z widokiem na miasto bez smogu” [WIDEO]

Zima w pełni i Polska ponownie w czołówce rankingów najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Czy można to zmienić? Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie BoMiasto dyskutowało o tym podczas debaty online pt. „Z widokiem na miasto bez smogu”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Czy działania na szczeblu unijnym mają realny wpływ na jakość powietrza w regionie? W jaki sposób Wrocław walczy ze smogiem? Nowe technologie w rękach obywateli, czyli jak społeczeństwo może angażować się działania na rzecz czystego powietrza? Na te i inne pytania odpowiadali:

  • Patryk Białas - prezes stowarzyszenia BoMiasto, wiceprezes Kongresu Ruchów Miejskich, koordynator polskich liderów Climate Reality, koordynator kampanii „Czyste Powietrze” w Katowicach, dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, radny Katowic.
  • Jarosław Greser - członek sieci eksperckiej Komisji Europejskiej Team Europe, doktor nauk prawnych, adiunkt na UAM w Poznaniu w zakresie prawa nowych technologii i regulacji wschodzących technologii, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej.
  • Katarzyna Szymczak-Pomianowska - dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Spotkanie poprowadziła Kamila Kielar - dziennikarka, podcasterka, konferansjerka, podróżniczka, specjalizująca się w tematach przyrodniczych i klimatycznych.

Zmień piec
bez wkładu
własnego
Wymień piec
za dopłatę od miasta
Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99