www.wroclaw.pl

Za nami zdalne szkolenie dla instalatorów akcji „Zmień piec”

W środę, 18 listopada przeprowadzono czwartą edycję szkoleń dla instalatorów źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się ona w formie zdalnej.

W szkoleniu wzięło udział 31 osób, w tym przedstawiciele 20 firm oraz pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego i spółki Wrocławskie Mieszkania. W trakcie szkolenia przedstawiciele firm wypełniali ankietę online, żeby ich dane wkrótce zostały dodane do bazy instalatorów.

– Podczas spotkania omówiliśmy dostępne programy dofinansowań do wymiany pieców oraz wyjaśnliśimy, w jaki sposób instalatorzy mogą zostać pełnomocnikiem inwestora przed Urzędem Miejskim Wrocławia i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła – podkreśla Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

Na zdjęciu Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny

Kolejne szkolenie

Urząd Miejski Wrocławia - w przypadku dalszego zainteresowania firm - planuje przeprowadzać kolejne edycje szkoleń. Instalatorzy zainteresowani udziałem w szkoleniu mogą się zgłaszać wysyłając e-mail na [email protected]

Więcej informacji udzielą wrocławscy doradcy energetyczni - tel. 71 799 67 99.

Na zdjęciu nowoczesny, ekologiczny system ogrzewania gazowego

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – wyjaśnia Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela mieszkania, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków
Ikona telefonu Ikona zamknięcia okna
Masz pytania?
Zadzwoń!
pn.–pt.: 8.00–18.00 71 799 67 99