www.wroclaw.pl

Za nami zdalne szkolenie dla instalatorów akcji „Zmień piec”

W środę, 18 listopada przeprowadzono czwartą edycję szkoleń dla instalatorów źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się ona w formie zdalnej.

W szkoleniu wzięło udział 31 osób, w tym przedstawiciele 20 firm oraz pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego i spółki Wrocławskie Mieszkania. W trakcie szkolenia przedstawiciele firm wypełniali ankietę online, żeby ich dane wkrótce zostały dodane do bazy instalatorów.

– Podczas spotkania omówiliśmy dostępne programy dofinansowań do wymiany pieców oraz wyjaśnliśimy, w jaki sposób instalatorzy mogą zostać pełnomocnikiem inwestora przed Urzędem Miejskim Wrocławia i tym samym występować w imieniu inwestora o dotację na wymianę źródła ciepła – podkreśla Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny.

Na zdjęciu Anita Luda, wrocławski doradca energetyczny

Kolejne szkolenie

Urząd Miejski Wrocławia - w przypadku dalszego zainteresowania firm - planuje przeprowadzać kolejne edycje szkoleń. Instalatorzy zainteresowani udziałem w szkoleniu mogą się zgłaszać wysyłając e-mail na [email protected].

Więcej informacji udzielą wrocławscy doradcy energetyczni - tel. 71 799 67 99.

Na zdjęciu nowoczesny, ekologiczny system ogrzewania gazowego

Instalator jako pełnomocnik

Instalatorzy instalacji grzewczych mogą występować w roli pełnomocników w zakresie wymiany pieca i wziąć na siebie załatwienie formalności związanych z rozliczeniem kosztów dotyczących wymiany ogrzewania. Klienci chwalą sobie to rozwiązanie, w wielu wypadkach był to argument decydujący o likwidacji pieców na węgiel lub drewno.

– Współpraca publiczno-prywatna jest niezwykle ważna, żebyśmy wspólnie osiągnęli cel, jakim jest poprawa jakości powietrza w naszym mieście, poprzez likwidację starych pieców węglowych. Około 17 tysięcy pieców trzeba usunąć w ciągu najbliższych czterech lat – wyjaśnia Rafał Guzowski, z-ca dyrektora Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji UMW.

Znane są przypadki, gdy właściciel mieszkania nie wykłada swoich pieniędzy, lecz to wykonawca, działając w imieniu właściciela mieszkania, sam rozlicza się z Urzędem Miejskim w ramach możliwej do zdobycia dotacji. W takiej sytuacji wystarczy podpisać pełnomocnictwo, że wybrana firma reprezentuje nas w urzędzie w sprawie wymiany. Wówczas możemy wymienić piec nawet bez wkładu własnego.

Baza instalatorów

PAMIĘTAJ! Wniosek musi
być kompletny

Sprawdź do kiedy są przedłużone terminy składania wniosków

Masz pytania?
Zadzwoń!

pn.–pt.: 8.00–18.00

71 799 67 99